MEZ31 – To złożony i uruchomiony 8-mio kanałowy analizator stanów logicznych z zakresu 0-5V. Max. częstotliwość analizowanych sygnałów to 24MHz.Nie wymaga ona zasilacza, gdyż pobiera on zasilanie z komputera, do którego podłączony jest za pomocą kabla USB (zawarty w zestawie). Aby obserwować dane sygnały należy połączyć masę analizatora (GND) z masą badanego układu i podpiąć pozostałe linie do wybranych punktów układu. Przystawka nie jest izolowana od sieci! Nie wolno jej podłączać do układów nie izolowanych od 230V! Aby móc obserwować sygnały z przystawki należy też zainstalować bezpłatny program, który można ściągnąć ze strony: http://www.saleae.com/downloads. Zdjęcie zestawy przedstawiono poniżej:
Kompletny moduł procesora ATMEGA328 - arduino uno. Wiele ciekawych układów z jego wykorzystaniem zamieszczono w książce: Arduino dla początkuj.
RFID - radiowy moduł dostępu - odbiornik+1 nadajnik. Zasięg do 10cm. Doskonały do zabezpiecznia wejśc, sejfów , kontroli wejśc lub wyjść itp. Mozna dokupić dodatkowe moduły M-MEZ15.
Dodatkowy moduł nadajnika do zestawu MEZ15 (RFID- radiowa kontrola dostępu)
Mikser audio 8-mio kanałowy/stereo 4-ro kanałowy - w zestawie płytka + elementy + instrukcja
Regulator napięcia 230V. Doskonały jako regulator obrotów silnika prądu przemiennego, regulator oświetlenia, mocy grzania itp. Maks. obciążenie 2kW. Moduł zmontowany i uruchomiony - gotowy do użycia.(odpowiednik AVT1007)
Polecamy uniwersalny, elektryczny napęd rozjazdów zasilany z typowego napięcia 16V AC lub 15V DC. Jako jedyny na rynku posiada odizolowane wyjścia do podłączenia sygnalizacji położenia rozjazdów, które można wykorzystać do wizualizacji położenia rozjazdu na pulpicie sterowniczym. Ponieważ wyjścia te są izolowane można do sygnalizacji użyć dowolnego napięcia lub skorzystać z napięcia sterującego rozjazdem. Wraz z napędem dostarczamy instrukcję montażu opisującą krok po kroku sposób wymiany standardowych napędów na napęd podmakietowy. Zastosowanie takich napędów poprawia wygląd makiety co pokazano na załączonym zdjęciu. Montaż jest bardzo prosty i polega na zdjęciu oryginalnego napędu, wykonaniu otworu w makiecie i zamocowaniu pod nią nowego napędu. Połączenie napędu z rozjazdem odbywa się za pomocą specjalnego cięgła, które dostarczane jest w komplecie z napędem.
życzymy dobrej zabawy!!!
Sterownik silnika krokowego 4-ro fazowego (np. SIL-K/5V/4FAZ)
Wskaźnik napięcia stałego lub zmiennego (linijka LED). Zasilanie 3,5..12V. Ilość świecących diod regulowana potencjometrem na płytce.
MEZ35 to zestaw umożliwiający szybkie stworzenie blokady trzy stanowej samoczynnej na szlaku torowym w skali HO i TT. Zestaw składa się z modułu sterującego, 3 semaforów, zasilacza i przełącznika umożliwiającego sterowanie ostatnim semaforem. Zestaw umożliwia uatrakcyjnienie makiety kolejowej poprzez samoczynne sterowanie ruchem pociągów na szlaku między stacjami. Istnieje również możliwość całkowicie automatycznego sterowania 2 pociągami w zamkniętej pętli. Na życzenie możemy również wystawić fakturę VAT.
Czujnik torowy H0/TT, zasięg 2-7mm, zasilanie 5V. Przygotowany do współpracy z zestawem MEZ3 (Automatyczny przejazd kolejowy z sygnalizacją świetlną i dźwiękową). Czujnik njie jest dostarczany z torem. Wraz z czujnikiem dostarczamy instrukcję obsługi, folię odbijającą i 2 rezystory. Czujnik może też współpracować z innymi systemami po dołączeniu modułu przekaxnikowego MEZ23
MEZ24 to moduł dźwiękowy emitujący dźwięk dzwonu przejazdowego. Moduł umieszczony jest w estetycznej, plastikowej obudowie mającej uchwyty z otworami umożliwiającymi przykręcenie w dowolnym miejscu makiety. Podłączenie modułu jest bardzo proste i ogranicza się do podłączenia 16V AC lub 8-24V DC do dwóch wyprowadzonych przewodów. Sygnał emitowany jest stale aż do momentu wyłączenia zasilania. Zdjęcie sygnalizatora przejazdowego i makiety umieszczono tylko w celach poglądowych i nie są one przedmiotami na sprzedaż.
MEZ32 to zestaw umożliwiający naukę podstaw elektroniki przez wykonywanie ciekawych i efektownych doświadczeń. Zestaw składa się z płyty bazowej, zestawu elementów i instrukcji ze schematami i zdjęciami złożonych układów. Zestaw przeznacony jest dla początkujacych elektroników i nie wymaga lutowania elementów. Wszystkie układy zasilane są z baterii, które również zawarte są w zestawie.
MEZ34 – To kompletny zestaw odbiornika GPS umożliwiający precyzyjne określenie lokalizacji i współpracujący z dowolnym systemem mikroprocesorowym np. Arduino. Moduł wymaga jedynie podłączenia zasilania 3,3..5V i komunikuje się z systemem zewnętrznym przez linie TX i RX. Wyposażony jest również w odłączalną antenę.
Moduł oparty o układ sim800L służący do odbierania, i wysyłania wiadomości SMS, reagowania na połączenie zewnętrzne (złącze RING) a także do łączenia oraz nadawania i odbierania danych GPRS. Zssilanie 5V z zasilacza o wydajności co najmniej 2A. W zestawie płytka, elementy i instrukcja montażu
MEZ37 to podwójna sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowym w skali H0/TT. W skład zestawu wchodzą 2 sygnalizatory z wbudowanymi dwiema czerwonymi diodami LED migającymi na przemian po podłączeniu napięcia 5V..24V DC. Mogą pracować samodzielnie bądź być świetnym uzupełnieniem przejazdu kolejowego (Zestaw MEZ3) Przewody zasilające diodę LED są poprowadzone w cienkiej metalowej rurce przez co nie są widoczne z żadnej strony i sygnalizatory prezentują się doskonale z każdego kierunku.
Automatyczny przejazd kolejowy do skali TT/HO. Zestaw MEZ3 umożliwia zamontowanie 2 szlabanów wraz z układem sterującym i napędami na makiecie. Szlabany otwierają się i zamykają powoli sterowane z dowolnego czujnika torowego lub z dołaczonego do zestawu przełącznika. Przy zamykaniu, otwieraniu i w pozycji "zamknięte" na każdym ze szlabanów migają czerwone diody LED. Do zestawu dołączony jest również buzzer emitujący sygnały dźwiękowe. Dołączona do zestawu instrukcja umożliwia szybkie zamontowanie zestawu na makiecie. Zasilanie 16V AC lub 24 V DC. Zestaw przetestowany na wielu makietach. Do zestawu polecamy czujniki torowe MEZ22.
Zestaw składa się z:
1) Modułu elektroniki do strowania 2 szlabanami
2)2 szlabanów
3)2 napędów sterujących
4)Buzzera
5)Obejm, cięgieł i wkrętów potrzebnych do zamocowania wszystkich podzespołów
6)Instrukcji montażu i obsługi
Układ przekaźnika, który załacza się i wyłacza po kolenym nacisnięciu przycisku na płytce. Może być również sterowany z zewnątrz. Zasilanie układu 12V. wyjjście przekaźnikowe przełączne max. 10A/250V.